بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور
مسافرینی که قصد سفر به خارج از کشور ایران را دارند، برای برخورد با خطرات و حوادث احتمالی و غیر قابل پیش بینی هنگام سفر، می توانند با خرید یک بیمه نامه مسافرتی با آرامش خاطر بیشتری سفر خود را آغاز کنند. بدین منظور شرکت بیمه کوثر با همکاری یک شرکت امداد رسان (که شبکه ای است بین المللی)، آماده ارائه خدمات به مسافرین عازم به خارج از کشور می باشد. فروش بیمه نامه در کشور ایران و ارائه خدمات در محل مسافرت بیمه شده (خارج از ایران) و به ارز قابل پرداخت خواهد بود. از جمله موارد قابل پوشش توسط بیمه نامه مسافرتی، جبران خسارت های پزشکی، دندانپزشکی، انتقال بیمار، حوادث مربوط به حمل بار و غیره مطابق با شرایط عمومی بیمه نامه می باشد که حداکثر سقف تعهدات مربوطه، مندرج در بیمه نامه می باشد. مسافر قبل از سفر با پرداخت حق بیمه که بر اساس سن مسافر، طول مدت سفر و محدوده سفر وی می باشد، بیمه نامه را خریداری می کند. لازم به ذکر است که تهیه و خریداری بیمه نامه برای کشور های عضو شینگن، اجباری و برای کشور های دیگر اختیاری است.

کشور های عضو شنگن شامل
آلمان-ایتالیا-لوگزامبورگ-لیتوانی-بلژیک-اسپانیا-اتریش-مجارستان-هلند-لهستان-یونان-سوئد-استونیا-اسلواکی-اسلونی-پرتغال-دانمارک-سوئیس-فرانسه-فنلائد-نروژ-جمهوری چک-ایرلند-فینلند-لاتویا-لایتانیا

 

 تذکرات مهم در خصوص بیمه نامه مسافرتی
v     تاریخ شروع پوشش بیمه نامه از تاریخ مهر خروج بر روی برگ پاسپورت می باشد.
v     بیمه نامه های صادره شش ماهه و یک ساله برای سفرهای متعدد (بیمه شده) در طول مدت بیمه نامه دارای اعتبار می باشد مشروط بر آنکه مدت هر سفر بیش از 92 روز به طول نیانجامد.
v     هزینه مربوط به بیماریهای مزمن و عود شونده و بیماری هایی که بیمه شده قبلا به آنها مبتلا و در حال درمان  درمان بوده است قابل پرداخت نمی باشد.
v     در صورت عدم موفقیت بیمه شده در اخذ ویزا و یا عدم موفقیت در رفتن به سفر، با کسر مخارج اداری معادل 20،000 ریال، مابقی حق بیمه به بیمه شده بر می گردد. بیمه شده می بایست ظرف مدت شش ماه از تاریخ صدور نسبت به ابطال آن اقدام نماید. در غیر اینصورت بیمه نامه غیر قابل ابطال و حق بیمه قابل برگشت نخواهد بود.
v     هزینه هایی که بیمه شده شخصاً و بدون موافقت قبلی شرکت امداد رسان متحمل شده است مشمول جبران خسارت نخواهد بود.
مدارک مربوط به صدور بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور
1)      رونوشت صفحه اول پاسپورت
2)      فرم پیشنهاد تکمیل شده توسط بیمه شده

 

تخفیف گروهی
چنانچه مسافرین طی یک گروه  بیش از 10 نفر با مدت (تاریخ شروع و انقضاء) و مقصد سفر یکسان نسبت به اخذ پوشش بیمه ای اقدام نمایند هنگام پرداخت حق بیمه مشمول تخفیف می گردند.
محدوده سفر بیمه شده
 1-سراسر جهان (World Wide)
 2-     سراسر جهان به جز آمریکا و کانادا  (world wide excluding USA& Canada)
3-  شنگن (shengen)
 5- ترکیه، آفریقا وخاورمیانه ( Turkey, Africa & Middle East)
-       امارات متحده عربی، عربستان، بحرین، قطر، عمان، کویت
 (United Arab Emirates, Saudi Arabia, Bahrain, Qatar and Arab Emirates)